Ознака: Като

Во Јапонија егзекутиран маж кој уби седуммина во 2008 година бодејќи...

Во Јапонија е егзекутиран Тамохиро Като, кој во 2008 година усмрти седум, а повреди 10 луѓе во Токио. Като во 2015 година беше осуден на...