Ознака: Ј.Кореа

Јужна Кореја и САД овој месец ќе ја започнат најголемата комбинирана...

Јужна Кореја и САД ќе ја започнат својата најголема комбинирана воена вежба овој месец по повод 70-годишнината од сојузот меѓу двете земји и 75-годишнината...

Столтенберг ја повика Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за...

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг ја повика денеска Јужна Кореја да ја зајакне воената поддршка за Украина, наведувајќи други земји кои ја промениле...

Целта е да се има најмоќната нуклеарна сила, истакна севернокорејскиот лидер

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун изјави дека крајната цел на неговата земја е да ја има најмоќната нуклеарна сила во светот. Ким го објави ова...