Ознака: Хагари

Хагари: Израел има и дефанзивни и офанзивни планови

Имаме дефанзивни и офанзивни планови, но не можам да кажам ништо повеќе од тоа, изјави на портпаролот на израелската армија, Даниел Хагари по состанокот...