Ознака: Европски план

Протест на десницата во Белград против европскиот план: Косово не го...

Повеќе од илјада преставници на десничарските партии и движења се собраа вечерва на протест испред Храмот на Св.Сава во Белград, од каде се упатија...

Подготвен сум да работам на имплементација на европскиот план за Косово...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека утре во Брисел очекува тешка средба во рамки на дијалогот Белград-Приштина, но државата е посветена на...