Ознака: донација на оружје

Медведев: Донациите на оружје на Киев ја зголемуваат веројатноста за нуклеарна...

Колку повеќе оружје се испорачува на Киев, толку светот ќе биде во поголема опасност – изјави заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија Дмитриј...

Бајден на Зеленски му вети донација од напредни системи за воздушна...

Во телефонски разговор синоќа, американскиот претседател Џо Бајден му вети на претседателот Володомир Зеленски продолжување на “континуираната поддршка за Украина потребна за нејзина одбрана, вклучувајќи...