Ознака: Давкова во Вила Воднхо

Силјановска Давкова во Вила Водно беше пречекана од досегашниот претседател Пендаровски

Гордана Силјановска Давкова, новата претседателка на Македонија, во Вила Водно беше пречекана од страна до досегашниот претседател Стево Пендаровски. Таа ја презеде функцијата претседател на...