Ознака: брз кредит

Скопјанец се обидел да извади брз кредит со фалсификувана лична карта

Полицијата приведе 26-годишен скопјанец кој се обидел да извади брз кредит со фалсификувана лична карта. - На 20 март во 18.45 часот на бул.„Јане Сандански“...

Му побарале лична карта за да му купат лекови, па извадиле...

Полицијата поднесе кривична пријава против двајца скопјани А.Б.(46) и З.З.(56), кои со измама извадиле брз кредит на име на друго лице, без негова согласност. -...