Ознака: Анџело Ѓорѓиевски

Спасовски: Осомничениот за убиството на Тот се криел во Скопје, знаевме...

Анџело Ѓорѓиевски, еден од осомничените за убиството на ракометарот Денис Тот, е пронајден и приведен како резултат на опсежни мерки на тимот за потраги,...

Меѓународна потерница за Анџело Ѓорѓиевски, првоосомничен за убиството на ракометарот Денис...

Министерството за внатрешни работи објави меѓународна потерница по лицето Анџело Ѓорѓиевски, роден на 13 јануари 1994 година во Скопје, каде и живее на улица...