Ознака: Ајман Сафади

Нетанјаху се обидува фокусот од Газа да го префрли на судирот...

Шефот на јорданската дипломатија, Ајман Сафади, денеска изјави дека меѓународната заедница треба да го спречи израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да го сврти вниманието на...