Ознака: 2019

Иран обвинет за тортура на стотици луѓе по протестите во 2019...

„Амнести интернешнел“ во средата ги обвини иранските безбедносни сили за примена на тортура за извлекување признанија, тврдејќи дека стотици луѓе биле затворени во огромната...

Резултати од работењето на „Алкалоид“ за периодот јануари – декември 2019...

„Алкалоид“ со раст на консолидираните продажби од 13%, раст на консолидираната нето добивка од 18%, инвестиции во износ од над 1 милијарда денари и...

ВМРО-ДПМНЕ: Во 2020 не смеат да се повторат грешките од минатата...

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ порача дека во 2020 не смеат да се повторат грешките од минатата. - Мора да се стави крај на оваа криминалнo рекетарска банда...

Најдобри во 2019 година: Лионел Меси, Симон Бајлс и Ливерпул

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси и американската гимнастичарка Симон Бајлс се најдобри во светот во 2019 година, во изборот на Меѓународното здружение на спортски новинари...

Најлошите лозинки за 2019 година

Компанијата „Сплаш дата“ (SplashData) секоја година објавува листа на најлоши лозинки, по преглед и анализа на повеќе од пет милиони лозинки што неовластено беа...

Прва самостојна изложба на Ѓорѓи Динев во МКЦ

Вечерва со почеток од 20 часот во Галеријата на МКЦ ќе се отвори првата самостојна изложба на Ѓорѓи Динев под наслов „2019“. - Уметничката приказна...

Розета Лазареска со прво место на „Етно вешта жена 2019“ за...

Во хотел во Кичево синоќа се одржа манифестација „Етно вешта жена“ со хуманитарен карактер, каде вредните жени од Кичево подготвија разни специјалитети кои имаат...

Нотарски денови: Промовиран регистарот на тестаменти на Нотарската комора

Согласно законската обврска за редовно стручно усовршување и едукација на нотарите, на 19 и 20 октомври 2019 година, во хотел Изгрев, Струга се одржаа...

Ведран е првото родено бебе во 2019 година

Ведран е првото бебе кое се роди во 2019 година на Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје, една минута...