Ознака: 119 години

Утре се навршуваат 119 години од смртта на војводата Јордан Пиперката

Утре се навршуваат 119 години од смртта на војводата Јордан Сиљанов Пиперката, кој загинал во близина на село Цер а по негова желба бил...

Најстарата жена на планетава наполни 119 години

Јапонката Кејн Танака го прослави својот 119 роденден, велејќи дека е одлучна да го продолжи рекордот за уште една година, пренесе британски „Гардијан“. Кејн Танака...