Ознака: 10 загинати

Во Кенија се урна хеликоптер со шефот на вооружените сили на...

Хеликоптер со неколку воени функционери, меѓу кои и шефот на воените сили, генерал Френсис Омонди Огола, се урна денеска во областа Елгејо-Мараквет, 400 километри...

Камион удри во автобуска постојка, каде што ученици чекале превоз, најмалку...

Најмалку 10 лица, повеќето ученици од основно училиште, загинаа кога камион што превезувал железо удрил во автобуска станица во предградие на Џакарта. Учениците по завршувањето...