Ознака: Џорџија

Вториот од двата нови нуклеарни реактора во Џорџија започна со комерцијална...

Крис Вомак, извршен директор на „Садерн ко.“, со седиште во Атланта, која е сопственик на „Џорџија пауер“, тврди дека „Фогтл“ ќе ја направи државната...

Трамп ќе им се предаде на властите на Џорџија, одредена кауција...

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, против кого се водат четири кривични постапки, најави дека утре ќе им се предаде на властите во американската сојузна...

Во Џорџија убиена касиерка поради расправија за маска за лице

Маж кој купувал во супермаркет во американската држава Џорџија застрелал и убил касиерка која го услужувала поради расправија за маска за лице, потоа го...

Да се биде Дедо Мраз не е едноставно и евтино

Фактот дека некој носи црвен костим и облекува лажна бела брада не е доволен за да се добие титулата Дедо Мраз. За да се...

Трамп ја освои Алјаска, во Џорџија ќе има пребројување на гласовите

Американската сојузна држава Џорџија објави дека ќе ги преброи гласовите од претседателските избори на кои Џо Бајден во тесна трка го победи Доналд Трамп....

Ураганот Доријан голема закана за источниот брег на САД

Доријан бавно се движи во западна насока и може да погоди области на источниот брег на САД. Поради тоа, американските сојузни држави Флорида, Џорџија,...