Ознака: членови

Комисијата за именувања и избори треба да ја Утврди предлог-одлуката за...

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска ќе одржи седница, на која се очекува да се Утврди предлог – одлуката за избор...

Наќе Георгиев и Антоанета Димовска се нови членови на Судскиот совет

Од кандидатите за членови на Судскиот совет немало приговори до Комисијата за спроведување на изборите што се одржаа вчера, во однос на начинот на...

Правда објави кој ќе биде во работната група за уставни измени:...

Министерството за правда денеска ги објави имињата на учесниците во работната група за уставни измени предложени од парламентарните политички партии и од институциите. Рокот што...

Колку луѓе се потребни за успешно управување

Влијае ли бројот на членови во управувачките одбори на ефикасноста во спроведувањето на политиките кај правните лица Дали бројот на членови во управните одбори во...

Членови на СОНК бараат Неделков да објасни зошто штрајкот е ставен...

Незадоволни членови од Синдикатот за образование наука и култура попладнево пред седиштето на синдикатот бараат претседателот на СОНК Јаким Неделков да се обрати и...

Членови на СОНК се собираат пред седиштето незадоволни од одлуката штрајкот...

Членови на Синдикатот на образованието, науката и културата (СОНК) во моментов се собираат пред седиштето на Синдикатот бидејќи се незадоволни од одлуката штрајкот да...

Членовите на „АББА“ на 2 септември ќе претстават нови песни

Култниот шведски бенд „АББА“ се подготвува да им приреди големо изненадување на своите обожаватели оваа недела, бидејќи тие трпеливо ја чекаат нивната нова музика...

Се крати бројот на членови во управните и надзорните одбори во...

На предлог на Министерството за економија Владата на денешната седница го усвои Предлог -законот за изменување и дополнување на Законот за јавни претпријатија со...

И во услови на ковид-19, џудото привлекува нови членови

Интересот за продолжување на тренинзите е огромен, има и многу нови членови што сакаат да тренираат џудо, за што клубовите работат во повеќе термини...

Новите членови на грчката влада положија заклетва

За време на три одделни церемонии пред грчката претседателка Катерина Сакеларопулу и премиерот Кирјакос Мицотакис, сите членови на новата грчка влада денеска положија заклетва...