Ознака: чистење

Во Шпанија тутунските компании ќе плаќаат за чистење на догорчињата

Во првите денови од јануари, во Шпанија, тутунските компании ќе мора да почнат да плаќаат за чистење на улиците од фрлените догорчиња. Сè уште...

Совети за чистење на тоалетот што повеќе одмагаат отколку што помагаат

Домување Некои трикови за чистење функционираат одлично и ја олеснуваат непријатната задача за чистење на тоалетот. Сепак, има многу невистини за чистењето на тоалетот. Некои...

Старата депонија „Вардариште“ заминува во историјата, Арсовска најави нов мега парк...

Чест и задоволство ми е да им соопштам на граѓаните дека за прв пат по 60 години отпочнуваме со целосно чистење и санација на...

Најлесен начин за чистење на индукциската плоча

Домување Појавата на индукциските рингли донесе мала револуција во начинот на кој ја приготвуваме храната, но на многумина им предизвика и главоболки кога станува збор...

Седум грешки при чистење на индукциската плоча

Индукциските шпорети и рингли се популарни благодарение на нивното кратко време за готвење, енергетската ефикасност и безбедноста при употреба. Тие се загреваат побрзо од...

Средство од три состојки што ќе го исчисти и највалканиот мебел

Сите знаеме колку е важен каучот во дневната соба. По напорниот ден сакате да се опуштите на него, но таа идила може да ви...

Делови од бањата кои заборавате да ги исчистите, а на нив...

Еден од десет луѓе заборава да ги исчисти овие основни делови од бањата за време на редовното чистење. Многумина од нас се фаќаат за чистење...

ЕСМ-ХЕС „Црн Дрим“ го чисти коритото и бреговите на реката Црн...

АД ЕСМ – Подружница ХЕС Црн Дрим Струга продолжи со проектот за чистење на коритото на реката Црн Дрим. По пауза од две години...

Клубот за подводни дејности „Охрид“ изведе голема акција за чистење на...

Членови на Клубот за подводни дејности „Охрид“ од Охрид во рамки на годишните активности, а во координација со општина Охрид, денеска изведе акција за...

АД ЕСМ спроведе голема еко акција

По повод Светскиот ден за заштита на животната средина вработените во АД ЕСМ, во сите подружници, учествуваа во големата еколошка акција за уредување, зазеленување...