Ознака: хуманитарна помош

Хуманитарната помош за Мароко стана контроверзно прашање, добредојдена е само од...

Понудите за хуманитарна помош за Мароко станаа контроверзно прашање - Рабат досега прифаќаше помош од Шпанија, Обединетото Кралство, Катар и Обединетите Арапски Емирати, но...

Исчезнала хуманитарна помош вредна милион долари во Украина

Во Лавов исчезнала хуманитарната помош вредна околу еден милион долари, јави украинскиот портал NGL.media, а пренесе МИА. - Се работи за случај на исчезнување на...

Хутите воведуваат строги ограничувања за хуманитарните летови во Јемен

Бунтовниците Хути во Јемен најавија строги ограничувања на хуманитарните летови кои пристигнуваат во Сана. Управата за цивилно воздухопловство управувана од Хутите соопшти дека ниту еден...

Собрани 31.387.966 денари за помош на Турција и Сирија, информира Црвениот...

Заклучно со вчерашниот ден преку телефонските линии и од Фондот на солидарност на Црвен крст на Македонија уплатени се вкупно 31.387.966 денари, информираат од...

Со стара „лада“ тргна да помага во Турција, па доби нов...

Азербејџаецот Север Бесирли, кој со својата стара црвена „лада“ се вклучи во акцијата за помош на Турција по катастрофалниот земјотрес, доби нов автомобил. По земјотресите...

Министерството за одбрана и Армијата испратија шлепер со хуманитарна помош кон...

Министерството за одбрана и Армијата денеска испратија шлепер со хуманитарна помош што се состои од 5.000 ќебиња и 200 санитетски носилки за прва помош. Пакувањето...

Тетовци на собирни пунктови оставаат донации за Турција и Сирија

На плоштадот во Тетово и во спортската сала во гимнизијата денеска почнаа да функционираат собирните пукнтови каде граѓаните ќе можат да остават помош, што...

На скопскиот плоштад собрани донации за да исполнат шлепер, веќе се...

На пунктот на плоштадот „Македонија“ во Скопје досега е собрана хуманитарна помош за да исполни еден шлепер, а накај Турција во изминатите два дена...

Ковачевски најави помош и за Сирија, се утврдува што е потребно

Премиерот Димитар Ковачевски најави дека државава ќе испрати помош и за Сирија по разорниот земјотрес со којшто беа зафатени со Турција, а за која...

Во Украина нападнат кардиналот Крајевски додека доставувал помош

Пратеникот на папата, кардиналот Конрад Крајевски, вчера бил нападнат додека доставувал хуманитарна помош во име на поглаварот на Католичка црква во близина на украинскиот...