Ознака: хоспитализирани

Хоспитализирани уште девет лица со голема кашлица, вкупно 399 случаи во...

Пријавени се 50 нови случаи на голема кашлица во периодот од 29 март до вчера, со намалување од 21,9 отсто споредено со претходниот седмодневен...

Во Козле лежат 24 деца со ковид, 10 се помали од...

Речиси во сите случаи, покрај децата позитивни се и родителите, кои или сами или со децата патувале надвор од државата, или, како што вели...

Деведесет и осум отсто од хоспитализираните со ковид-19 се невакцинирани

Министерството за здравство ја објави анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид-19, во периодот од 6 август заклучно со 16 декември. Како што посочуваат...

Двајцата преживеани патници ќе бидат хоспитализирани, уште тројца ќе стигнат в...

Во текот на денешниот ден се очекува од Бугарија да пристигнат двајца, од седумте преживеани пациенти од тешката автобуска несреќа што се случи на...

Во Козле хоспитализирани 19 деца со ковид-19, едно е на кислородна...

На Институтот за белодробни заболувања кај децата Козле хоспитализирани се 19 деца со ковид-19 на возраст од 9-16 години, еден пациент е на кислородна...

Во ковид-центрите во Скопје примен еден нов пациент, се лекуваат 30...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје има хоспитализирано еден нов пациент поради компликации од коронавирусот. Вкупно 30 лица сомнителни и потврдени за...

За 24 часа во ковид-центрите во Скопје хоспитализирани 4 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје има хоспитализирани 4 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 36 лица сомнителни и потврдени...

Во Скопје хоспитализирани 6 пациенти со коронавирус во изминатото деноноќие

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 6 пациенти, а вкупно се лекуваaт 151 болeн, сомнителни и потврдени за Ковид-19. Во последното деноноќие...

Во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани нови 12 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 12 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 193 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19...

Само шест лица со ковид-19 се хоспитализирани за 24 часа

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 6 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 204 лица сомнителни и потврдени за...