Ознака: федерација

Премиерлигашите лани им исплатиле на фудбалските агенти 300 милиони евра

Рекордер е Ливерпул, кој за посредувањето платил околу 50 милиони евра Англиските премиерлигаши на агентите на фудбалерите им платиле повеќе од 260 милиони фунти (над...

Eкспериментален и ограничен систем ВАР во ракометот

Данската ракометна федерација сезонава отиде чекор напред во однос на другите и во натпреварите од домашниот шампионат воведе видеотехнологија како помош за судиите. Станува...