Ознака: увид

Започна увидот по пожарот во Универзална сала

Откако локацијата e обезбедена и се создадени неопходни услови, увидни екипи со јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска го започнаа увидот на...

Околу 4.000 граѓани направиле увид во Избирачкиот список, рокот истекува на...

Подготовките за претседателските, но и за парламентарните избори се интензивни од страна на учесниците на изборите, но и од страна на Државната изборна комисија...

Заврши увидот во кумановскиот суд, вештачењата ќе ги покажат причините за...

Обвинителство од Скопје го работи предметот за опожарувањето на подрумските простории на кумановскиот суд. Претпладнево почна увидот кој го спроведува обвинител од Скопје како...

Спроведен увидот за несреќата кај Ласкарци, супервештачењето ќе се финализира по...

Бирото за судски вештачења го информирал Основниот кривичен суд Скопје дека вештите лица досега ги спровеле сите неопходни увиди и анализи за сообраќајната несреќа...

Експерти ги проверуваат коловозот и знаците во новиот увид за автобуската...

Николај Димитров, адвокатот на дел од семесјтавата на загинатите и повредените патници од автобуската несреќа на „Беса транс“ на автопатот Струма во Бугарија, за...

Коњановски на терен изврши увид на реализација на два инфраструктурни проекти

Во насока на согледување на состојбата на градежните активности и интензивирање на динамиката на изведба, градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, денеска на терен...

Тетовската модуларна болница целосно изгорена, надлежните вршат увид

Надлежните служби вршат увид во ковид-болницата во Тетово која целосно изгоре во синоќешниот пожар, како што се забележува на фотографиите на фоторепортерот на „Нова...

Кавадарчанец се обидел да ја убие сопругата со секира, па загинал...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од МВР изврши увид во куќа во селото Шивец, каде што беше пронајдена...

Заврши увидот на хеликоптерската несреќа, леталото ќе биде пренесено на друга...

Увидот на местото на хеликоптерската несреќа е завршен, а хеликоптерот на Министерството за внатрешни работи сè уште се наоѓа на скопскиот аеродром и во...

Антикорупционерите ќе имаат увид и во имотот на функционерите во странство

На предлог на Министерството за правда, на денешната владина седница е прифатена информацијата според која Македонија ќе го потпише Меѓународниот договор за размена на...