Ознака: трето место

Израел поразен, Македонија на третото место во квалификациите за ЕП

Македонија со голот на Бобан Николов го совлада Израел со 1:0 за четврта победа на крајот на квалификациите за Европското првенство во 2020, што...

Вардар завршија трети на ИХФ Супер Глоуб

Ракометарите на Вардар го освоија третото место на неофицијалното светско клупско првенство, наречено ИХФ Супер Глоуб. Во борбата за бронзениот медал, европските шампиони го...

По маратонската пенал-серија, Пикфорд на Англија и го донесе третото место...

По здодевните 90 и тешките 30 минути продолженија на натреварот на третото место во Лигата на нациите (ЛН), Англија успеа да ја победи Швајцарија...

Ивановски трет во Европа

Калин Ивановски го освои третото место на Европскиот шампионат за тенисери до 14 години, во Чешка, јави Македонската тениска федерација (МТФ). Ивановски во полуфиналето...