Ознака: транскрипт

Трамп најави транскрипт од вториот разговор со Зеленски

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека Белата куќа ќе обелодени транскрипт од вториот разговор со претседателот на Украина, Владимир Зеленски. Тој истакна дека документот...

Трамп се соочува со тајното сведоштво на поранешната амбасадорка

Во Вашингтон продолжија сослушувањата во рамки на постапката за отповикување на претседателот Доналд Трамп. Во центарот на истрагата е поранешната американска амбасадорка во Киев,...

Транскрипт од разговор меѓу Трамп и Зеленски открива дека сакале да...

Американскиот претседател Доналд Трамп го повикал украинскиот колега Володомир Зеленски да контактира со јавниот обвинител Вилијам Бар за отворање на потенцијална истрага за корупција...

Родителите на убиените ги бараат доказите за „Монструм“ од Заев

Доказите кои премиерот Зоран Заев ги покажал на родителите на децата кои беа убиени кај Смилковското Езеро во 2012 година, да ги достави до...