Ознака: „Тоа“

Продолжението на „Тоа“ ги нема емоцијата и симболиката од книгата

„Тоа: Глава 2“ се најде на листата на најисчекуваните филмови за оваа година. Обожавателите на истоимениот култен роман на Стивен Кинг и на адаптацијата...

Филмскиот хит за кловнот-убиец Пенивајс наскоро добива продолжение

Адаптацијата на новелата од Стивен Кинг, „Тоа“, ќе добие продолжение кое ќе се одвива 30 години по приказната на првиот дел, пренесува магазинот „Гардијан“. По...