Ознака: те-то

Бислимоски: Доколку не работи ТЕ-ТО ќе ни се случи ценовно цунами

Доколку не работи ТЕ-ТО ќе ни се случи ценовна катастрофа со топлинската енергија во Скопје а ние тоа нема да го дозволиме. Затоа нема...

Бислимовски: Без ТЕ-ТО во мрежата нè очекува ценовна катастрофа

Претседателот на РКЕ предупредува на можен ценовен шок Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), Марко Бислимовски, најави дека ова тело нема...

ТЕ-ТО ќе работи од ноември, ЕСМ ги задоволува потребите за струја,...

Од 1 ноември ќе работи когенеративната термоелектрана ТЕ-ТО, соопшти денеска министерот за економија Крешник Бектеши. Како што рече Бектеши по средбата со претставници на...

ЕСМ бара доволни количини гас за вклучување во режим на работа...

Имаме потреба од природен гас кој ќе биде со пониска цена што ќе биде прифатлива за производство на топлинска и на електрична енергија без...

Скопје ќе има парно без разлика дали ќе работи ТЕ-ТО, нагласи...

Топлинска енергија од 15 октомври ќе има за сите потрошувачи во град Скопје без разлика дали ќе работи или нема да работи когенеративната електрана...

Скопјани на штрек: Ќе имаат ладни или топли радијатори?

„Балкан енерџи груп” (БЕГ), која е одговорна за парното греење на голем дел од домаќинствата во Скопје, ќе остане без лиценца во моментот кога...

Отфрлени четири кривични пријави во врска со работењето на ТЕ-ТО

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна постапка, донесе решение со кое се отфрла кривичната пријава поднесена од „Топлификација“ АД Скопје против четири физички...

„ТЕ-ТО“ реагира дека обвинувањата на Финансиска полиција се неосновани

Компанијата „ТЕ-ТО“ АД Скопје реагираше дека неосновани се наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на прес-конференцијата одржана минатата недела, преку соопштение испратено до...

„ТЕ-ТО“ АД Скопје ги демантира наводите на Финансиска полиција

„ТЕ-ТО“ АД Скопје целосно ги демантира наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на прес-конференцијата одржана во петокот, преку соопштение испратено до медиумите. - Компанијата...