Ознака: телесни повреди

Поведена постапка за повеќемесечно семејно насилство во Тетово

Основното јавно обвинителство Тетово поведе постапка против едно лице на возраст од 21 година, за кого постои основано сомнение дека сторил продолжено кривично дело...

Девојка паднала од велосипед кај Тиквешкото езеро, со тешки повреди е...

Вчера на патот во близина на браната на Тиквешко езеро, Д.Н.(19) од с.Возарци, кавадаречко, управувајќи велосипед паднала на коловозот. Од полицијата информираат дека таа се...

Скопјанец физички ги малтретирал партнерката и нејзината тригодишна ќерка

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против скопјанец за тешка телесна повреда од чл.131 ст.2 во врска со ст.1 и...

Две лица тешко повредени во сообраќајна несреќа во Центар

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила доцна синоќа во центарот на Скопје. Според информациите на МВР, несреќата се случила во...

Пешаци страдаат поради непочитување на сообраќајните правила

Статистиките на Министерството за внатрешни работи за оваа година, до крајот на август, покажуваат дека во земјава шест пешаци го загубиле животот во сообраќајни...