Ознака: таблички

Белград и Приштина се договорија за регистерските таблички

Белград и Приштина постигнаа договор за регистерските таблички, потврди високиот преставник за надворешна политика на ЕУ Жозеп Борел. -Со радост ви соопштувам дека главните преговарачи...

Курти ги одложува казните за возачите со српски регистарски таблички за...

Премиерот на Косово, Албин Курти најави дека го прифаќа барањето на САД и дека го одложува изрекувањето на казните за возачите на возила со...

Во Брисел се решава за регистарските таблички

Делегациите на Белград и на Приштина првпат се сретнаа вчера во Брисел, во рамките на работната група што треба да најде трајно решение за...

Никој не знае колку чини, но се знае кој ќе плати

Од вчера почна исполнувањето на договореното со спогодбата од Преспа. Во следниот период ќе следува промена на знаци, табли пред институции, печати, меморандуми, ќе...