Ознака: спреј

Спреј кај горно респираторни инфекции кај новороденчиња, деца и возрасни

Автор: Д-р Бобан Блажевски, ПЗУ Кордис Престојниот период на почеток на школска година како и новите почетоци во градинките со себе ќе донесат поголема фрекфенција...

Почнува сезоната на затнати носови – совети за нормално дишење

Непријатното  чувство од затнат нос влијае на општото расположение и го расипува  фокусот врз работните активности. Едноставно без нормалното дишење човекот тешко функционира затоа...

Оштетени автобуска, штаб и контејнери во Драчево

Полицијата уапсила 25-годишен скопјанец кој вчера со спреј оштетил повеќе објекти во Драчево. Полицијата го затекнала како вандализирал дел од објектите и на нив испишувал...

Вандализирани новите табли на мостот „Око“

Новите седум метални табли пред спомениците на мостот „Око”, на кои пишува дека тие историски личности се дел од хеленистичката култура, утрово беа прекриени...