Ознака: собраниска дебата

Продолжува собраниската дебата за Предлог-буџетот за 2019

Во македонското Собрание денеска треба да продолжи расправата по дополнетиот Предлог-буџет за 2019 година. Расправата почна вчера кога пратениците од парламентарното мнозинство оценија дека предложениот...