Ознака: славните

Премиер-лигата предложи 15 фудбалери за влез во Куќата на славните

Гласањето е отворено до 10 април, а од предложените, тројца годинава ќе влезат во Куќата на славните. Од номинираните, 12 ја освоиле титулата во...

Новицки, Паркер, Делибашиќ, Ивковиќ, Жеравица… номинирани за влез во Куќата на...

КОШАРКА Германецот Дирк Новицки, Французинот Тони Паркер, Шпанецот Пау Гасол се НБА-легендите од Европа номинирани за влез во Куќата на славните на кошарката во Спрингфилд...

Салма Хајек доби ѕвезда на Булеварот на славните

Популарната холивудска актерка со мексиканско потекло Салма Хајек во Лос Анџелес ја откри својата ѕвезда на Булеварот на славните, која им ја посвети на...

Обожавателите бараат Тина Тарнер да влезе во Куќата на славните

Обожавателите на Тина Тарнер (84) се огласија на Твитер со барање таа да добие место во Куќата на славните на рокенролот како соло-уметник. Таа беше...

Мајкл Даглас доби ѕвезда на холивудската Патека на славните

Американскиот актер Мајкл Даглас за своите 50 години на холивудската сцена, доби своја ѕвезда на Патеката на славните, и тоа до онаа на својот...