Ознака: Скирос

Загина пилотот на грчкиoт воен авион што се урна

Грчки пилот на воен авион загина откако се урна авион, по пресретнување турски воени авиони, објавија грчки официјални лица.  Грчкото воено воздухопловство претходно објави дека...