Ознака: сестрите

Злато, сребро и бронза за сестрите Соколовски

Ева се закити со златен медал во настапот со лента и со обрач, а Илина освои сребрен медал со топка и бронзен со лента РИТМИЧКА...

Злато и сребро за сестрите Настоски

ЏУДО - ТУРНИР ВО АЛЕКСИНАЦ Сестрите Теа и Теона Настоски, членки на џудо-клубот Сеишин од Прилеп, постигнаа забележителен успех, освојувајќи злато и бронза на меѓународниот...

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс

Со продолжување на продукциите во Холивуд, двократниот кандидат за „оскар“ Вил Смит (52) облече тениски тренирки за да го портретира таткото на двете спортски...