Ознака: Сараево

Олујно невреме го погоди Сараево (Видео)

Главниот град на Босна и Херцеговина(БиХ) Сараево денеска беше погодено од олујно невреме проследено со пороен дожд, грмотевици и град. За кратко време наврнало огромно...

Ердоган и Изетбеговиќ почнаа со предизборни калкулации од Сараево

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на митингот во Сараево ги искритикува европските земји, кои одбија да му дозволат да одржи предизборни собири на нивната...

Запрен конвој со автобуси со мигранти

Автобусите со мигранти, кои од Сараево тргнале кон Мостар, биле запрени кај Коњиц и оневозможено им е заминувањето до бегалскиот центар во Салаковец, потврди...

Митинг на Ердоган во Сараево пред 15.000 луѓе

Управата на полицијата на кантонот Сараево, од Унијата на европски турски демократи, доби барање за одобрување на јавниот собир на турскиот претседател Реџеп Таип...

Сараево преплавено со мигранти

Директорот на граничната полиција на БиХ, Зоран Галиќ, во саботата побара итно вработување нови гранични полицајци Последниот месец на подрачјето на кантонот Сараево пристигнале поголем...