Ознака: рокер

Комичар и рокер ќе го водат парламентот на Украина?

По избирањето на претседател-комичар, Украина сега би можела да добие рок-ѕвезда како можен коалиционен партнер на Владимир Зеленски, пишува „Гардијан“. По резултатите од вчерашните парламентарни...

Познат рокер повика на бојкот на Евровизија

Поранешниот член на рок-групата Пинк Флојд, Роџер Вотерс упати повик до сите учесници на овогодишната Песна на Евровизија во Тел Авив, Израел, да ја...

Рој Орбисон – скромен рокер со моќен глас

Поради неговата скромност, ненаметливост и тивка природа, списанието „Лајв“ го нарекува Рој анонимна славна личност Рој Орбисон е популарен и многу влијателен пејач-текстописец, композитор, гитарист...