Ознака: Рестрикции

Рестриктивните мерки за граѓаните на Израел остануваат во сила до утревечер

Командата на домашниот фронт на израелските безбедносни сили (ИДФ) соопшти дека ограничувањата за граѓаните издадени пред синоќешниот ирански напад со ракети и беспилотни летала...

Украина без греење и струја, во Киев температури под нулата, се...

Во Киев од денеска се очекува обилен снег, дневната и ноќната температура ќе се спуштат под нулата, а милиони луѓе во градот и околината...

Рестрикции не се предвидени, се бара начин да не поскапи струјата,...

Рестрикции на струја не се опција и не се предвидени во овој период на годината, изјави генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски за...

Украина од утре воведува рестрикции за електрична енергија

Украина од утре воведува рестрикции во снабдувањето со електрична енергија, откако Русија изврши неколку воздушни напади врз нејзината критично важна инфраструктура, објавија властите. - Утре,...

Едните со длабоки рестрикции, другите „без сериозни нарушувања“

Домашните големи компании предупредуваат на отпуштање работници поради енергетскиот ценовен шок, додека странските компании што работат во економските развојни зони не најавуваат сериозни нарушувања...

Темницата и кражбите влегуваат во „криминална коалиција“

Рестрикциите на уличното осветлување го зголемија бројот на кражби во вечерните часови До редакцијата на „Нова Македонија“ пристигнаа голем број поплаки од страна на загрижени...

Христов: Во Бугарија нема да има рестрикции на струја

Бугарскиот вршител на должност министер за енергетика Росен Христов најави дека нема да има ограничувања за потрошувачката на струја во Бугарија. Како што јави дописникот...

Рама најави рестрикции во снабдувањето со електрична енергија и апелира на...

Албанскиот премиер Еди Рама  ја предупреди албанската јавност дека се можни рестрикции на електрична енергија бидејќи, како што рече, Албанија не добила доволно струја. Тој...

Сали: Сè уште не може да ја прогласиме за умрена корона-пандемијата

Не може временски да се прецизира кога ќе се тргнат сите рестрикции Министерот за здравство Беким Сали денеска изјави дека сè уште не може да...

Олеснување на ковид-рестрикциите чекаат зелено светло од Владата, наскоро и маските...

Продолжува трендот на намалување на бројот на позитивни случаи и на хоспитализирани од ковид-19. Главниот координативен кризен штаб и Владата треба да се произнесат...