Ознака: рашела мизрахи

Мизрахи: Спасовски сведочеше, но зошто МВР молчело шест години за вакви...

Анкетната е таа која ќе го каже последниот збор, а за работата на истата има интерес. Има интерес да се најде разрешница. Како прв...

Мизрахи: Има целосна суспензија на контролните механизми што биле поврзани со...

Претседателката на Анкетната комисија за скандалот на ЈЗУ Универзитетска клиника за радиотерапија и онкологија, Рашела Мизрахи, вечерва изјави дека она што неа ја загрижува...

Рашела Мизрахи предложена за претседател на Анкетната комисија за случајот Онкологија

Почна седницата на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувања, која треба да го утврди составот на Анкетната комисија за скандалот во ЈЗУ...

Предлог-законот за здруженија е ископиран во предлог-законот за политички партии, смета...

Пратеничката од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи смета дека во предлог-измените и дополнувањата на Законот за политички партии што ги најавува СДСМ е ископиран истиот...

Мизрахи побара од Заев јавно да го прочита предлогот преговаран во...

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна на премиерот...

(Видео) Рашела Мизрахи: ВМРО ДПМНЕ бара итно одложување на пописот

На денешниот протест пред Министерството за здравство се обрати пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, која истакна дека поради епската неспособност на власта Македонија се...

Мизрахи: Заев нема мандат да ја брише историјата, оставка итно

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, денеска на протестот со мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ пред Министерството за надворешни работи им порача на...

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е...

Рашела Мизрахи ја загрози македонската европерспектива или преведено – Евреите се опасност за Европа, како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер...

Мизрахи: Омразата која постои мора да се победи

Рашела Мизрахи, кандидат за пратеник на листата на кандидати од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во втората изборна единица, денеска пред Музејот на македонската борба се...

Мизрахи пријавила во МВР дека била следена и фотографирана

Поранешната министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи вчера во 23.40 часот пријавила во полиција дека во неколку наврати била следена од непознати...