Ознака: ранковце

Едно лице загина, тројца се повредени во сообраќајна несреќа во реонот...

Регионалниот ЦУК Куманово, известува дека синоќа сообраќајна несреќа при која автомобил удрил во банкина во реонот на селото Љубанци, Општина Ранковце, при што животот...

Силно невреме предизвика штети во Ранковце

Невремето со дожд и силен ветер што го зафати реонот на Општина Ранковце попладнево, предизвика штети и прекини во напојувањето со електрична енергија. Најпогодени биле...

Спасовски: Земјоделците од Ранковце добиваат модерен систем за наводнување

На отпочнувањето на работите на системот за наводнување Славишко Поле во општина Ранковце, денеска присуствуваа премиерот Оливер Спасовски, заедно со министерот за земјоделство, Трајан...

Нов современ систем за наводнување за земјоделците од Ранковце

Љупчо Николовски, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство со претставници од Делегацијата на Европската унија денеска ја посети општина Ранковце, една од локациите за...