Ознака: процент

Протест во Брисел поради строгите ковид-ограничувања

Стотици луѓе денеска маршираа низ центарот на Брисел во знак на протест поради построгите ограничувања против ковид-19, кои ги воведе белгиската влада за да...

Потребно е време да позелениме барем еден процент од покривите

Во светот зелените покриви одамна се мејнстрим и во многу случаи тие се основни правила за дизајнот на самиот објект. Кај нас, за жал,...