Ознака: промена

АТП воведува револуционерна промена во тенисот од 2025 година, ги укинува...

АТП одлучи да ја укине функцијата на линиски судии во тенисот од 2025 година. Линиските судии ќе бидат заменети со видео технологија која ќе...

За регистарските таблички ќе донесеме најдобро решение за граѓаните, односно, ако...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со најавеното можно решение за употреба на налепници на регистарските таблици, наместо да се издаваат нови како обврска...

ВМРО-ДПМНЕ: Промена на Уставот под бугарски диктат не прифаќаме, дали Ковачевски...

ВМРО-ДПМНЕ има јасен став, дека промена на Уставот под бугарски диктат нема да прифати, и не знаеме дали Ковачевски има проблеми со слухот или...

Ковачевски: Опозицијата да учествува во работната група за уставните измени, иако...

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека опозицијата треба да прифати учество во работната група за уставните измени, иако, како што нагласи, во минатото се покажало...

Власта повикува на дебата за измени на Уставот, опозицијата експресно одби,...

Власта преку вицепремиерот европски прашања Бојан Маричиќ ја повика опозицијата на разговори за уставните измени за продолжување на патот кон ЕУ. Од ВМРО-ДПМНЕ експресно...

До 12 февруари следната година ќе траба да се променат регистарските...

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните и правните субјекти, односно сопствениците на возила, на обврската дека заклучно со 12.02.2024 мора да извршат промена...

Според најкусите рокови за уставни измени се потребни три и пол...

Според најкусите можни рокови потребни се најмалку три и пол месеци за финализирање на трите фази од постапката за измена на Уставот. Во првата фаза,...

Кој државник јавно се изјасни дека го уважува македонскиот народ, не...

Во српското општество, како и во сите други општества, егзистираат крајно радикално десничарски и шовинистички групации, кои отворено или потајно ги негираат националните, јазичните,...

Ребрендирањето е последниот тунел за бегство за Закерберг од контроверзиите

Компанијата на Марк Закерберг „Фејсбук“, се ребрендираше и го избра новото име „Мета“. Промената предизвика бурни реакции кај корисниците на социјалните мрежи, а истовремено...

Радев: Нема да има промена во политиките на новата преодна влада

Нема да има промена во политиката на новата привремена влада. Зајакнувањето на државноста останува главен приоритет, рече бугарскиот претседател Румен Радев без да одговори...