Ознака: промена

Пунктот за промена на лични документи без закажување во ПС „Пролет“...

Пунктот за промена на лични документи без закажување во Полициската станица „Пролет“ во Скопје ќе работи и денеска и утре од 8 до 16...

Откриен материјал што може радикално да го промени светот

Неодамна низ светот се прошири веста дека јужнокорејските научници откриле материјал што радикално ќе го промени светот. Сега е речиси јасно дека тоа не...

Да се разгледа можноста за покривање на трошоците за сите што,...

Владата уште еднаш да ја разгледа можноста за евентуално покривање на трошоците во најмала рака за личните карти, обврска која се наметнува со самиот...

На претседателски и парламентарни избори ќе може да се гласа и...

Остварување на кое било граѓанско право нема да биде доведено под знак прашање доколку навреме не се променат личните документи, изјави денеска министерот за...

А што доколку нема мнозинство за промена на Уставот?

Министерот за надворешни работи со писмо ги убедува пратениците да ги поддржат уставните измени Министерот за надворешни работи Бујар Османи уште вчера испрати писмо до...

Османи: Со промената на Уставот, ќе стане јасно дека покрај македонскиот...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во пресрет на собраниската седница за уставните измени упати отворено писмо до пратениците во Парламентот во кое порачува...

Од утре се менува времето – силен ветер и над 60...

Од утре се очекува промена на времето. Како што најавува Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во поголем дел од земјата ќе биде многу топло,...

Се најавува голема промена на правилото за офсајд?

ФУДБАЛ Во моментов се смета дека фудбалерот е во офсајд ако некој дел од неговото тело што може да постигне гол е пред последниот одбранбен...

АТП воведува револуционерна промена во тенисот од 2025 година, ги укинува...

АТП одлучи да ја укине функцијата на линиски судии во тенисот од 2025 година. Линиските судии ќе бидат заменети со видео технологија која ќе...

За регистарските таблички ќе донесеме најдобро решение за граѓаните, односно, ако...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со најавеното можно решение за употреба на налепници на регистарските таблици, наместо да се издаваат нови како обврска...