Ознака: пренос

Воцап со можност за пренос на историјата на разговорите со кју-ар...

Воцап продолжува да воведува иновации во својата мегапопуларна апликација, а сега дополнително го поедностави процесот на пренесување на историјата на разговорите и датотеките на...

Обновено: Сослушувањето за Ѓоковиќ почна наспроти техничките проблеми

Сослушувањето за случајот на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ почна со задоцнување во судот во Мелбурн. Најавениот пренос во живо и натаму не е...

Расте интересот за преноси на мечеви од ЛШ

Натпреварите од ракометната Лига на шампионите (ЛШ) стануваат сѐ поинтересни за ТВ-куќите што вршат директен пренос од натпреварите од елитното натпреварување. Според Европската ракометна...

Седниците на советот на Скопје ќе се пренесуваат во живо

На утрешната седница на советот на градот Скопје ќе се одлучува за набавка на техничка опрема за реализација на видеопренос во живо од седниците. Набавката...

Пренос во живо на седниците на Советот на Град Скопје

Советот на Град Скопје на наредната седница, што ќе се одржи в четврток, ќе одлучува за набавка на техничка опрема за реализација на видео...