Ознака: преговарање

Вештината на преговарањето

Зошто се пропушти шансата уште со потпишувањето на Преспанскиот договор, зошто уште тогаш овој услов не беше активиран?! Треба ли да се потсетуваме, којзнае...

Рохани: Иран никогаш нема да преговара со САД под притисок

Претседателот на Иран, Хасан Рохани порача дека неговата земја под притисок никогаш нема да преговара со САД, пренесува „Ројтерс“. Рохани на прес-конференција истакна дека помошта...