Ознака: појадок

Нутриционист предупредува дека бананите не треба да се јадат за...

Ако сте како повеќето луѓе, секое утро брзате, значи дека појадувате нешто што може да се јаде во движење. Затоа, бананите се популарен избор,...

Дали е здраво да се јадат јајца секој ден?

Здрава храна Многумина од нас јадат јајца секој ден, особено за појадок. Оваа намирница е еден од најпопуларните и најприфатливи извори на протеини што нѐ...

Навики за појадок што го уништуваат вашето тело

Начинот на кој го започнувате утрото е многу важен. Некои луѓе многу размислуваат за тоа што ќе јадат и пијат веднаш штом ќе се...

Совршен летен појадок што освежува и дава енергија

Здрава храна Овошната салата е идеален оброк за топлите летни денови, без разлика дали ви треба алтернатива за појадок или ужина што ќе ве освежи...

Четири намирници за здрав и хранлив појадок

Здрава храна Појадокот им помага на срцето, коските, метаболизмот, а важно е да знаете кои намирници е добро да ги консумирате наутро. Претставуваме четири намирници...

Десетте величествени намирници за појадок

Појадокот е еден од најважните оброци во денот. Не е залудна поговорката „појадокот изеди го сам, ручекот подели го со пријателот, а вечерата остави...

Чешкиот премиер Бабиш на појадок со економскиот тим на Владата

За време на официјалната посета на Република Македонија, претседателот на Владата на Чешката Република, Андреј Бабиш, на работен појадок се сретна со економскиот тим...

Зошто не треба да јадете бананa за појадок?

Иако бананите ќе ви дадат краток набој на енергија, вие брзо ќе почнете да се чувствувате уморно и уште погладно од претходно. Тие се...

Алкохолот го штити срцето, но не спречува рак

Умереното конзумирање алкохол може да го заштити срцето од болести, но не отстранува какви било ризици од рак, се наведува во ново истражување на...

Прескокнување на појадокот може да предизвика многу непријатен проблем

Добро е познато дека појадокот е најважниот оброк во денот бидејќи на тој начин го поттикнувате метаболизмот и ја давата потребната енергија на телото. Многумина...