Ознака: почината

Извештајот од стручната Комисија за починатата родилка од Делчево ќе биде...

Следната недела ќе се објави извештајот од стручната Комисија која ја формираше министерот за здравство Фатмир Меџити за случајот со починатата 26-годишна родилка од...

Родителите на починатото девојче Јана сослушани во Обвинителството, се чека на...

Родителите на петгодишната Јана, која почина во битолската болница, дале искази во Обвинителството. Го добиле и обдукцискиот наод, но и тие, како и Обвинителството,...

Полицајци пронашле почината жена во Велешко

Во реката Вардар, во близина на мостот кај велешкото село Кочилари, полицијата вчера ја пронајде почината М.К. (55) од село Сојаклари, Велешко. Како што соопшти...

Седумдесет и пет годишна жена пронајдена почината во стан во Скопје

Седумдесет и пет годишна жена била пронајдена почината во стан во Скопје, соопшти полицијата. Според информации од МВР, синоќа во 20:30 часот во СВР Скопје...

Медицинска сестра од Кичево почина од корона, се заразила на веселба

Дваесет и осумгодишна медицинска сестра од Општата болница во Кичево почина како последица на коронавирусот. Таа се заразила на веселба, покажуваат епидемиолошките податоци. Медицинската сестра...

Бремена жена починала на Гинекологија „Чаир“ , бебето е извадено живо

Дваесет и тригодишна бремена жена од Скопје починала на Гинекологија „Чаир“. Таа била во осми месец од нејзината бременост, но според надлежните на Гинекологија...

33-годишната родилка починала од автоимуно воспаление на крвните садови на тенкото...

Наодот на починатата 33-годишна родилка оди во прилог на автоимуно воспаление на крвните садови на тенкото црево, информифраа од Клиника за гинекологија и акушерство...

Кандидатка за советник во Сараево починала на улица

Во Сараево денеска ненадејно почина, Сандра Зачиновиќ, кандидат на СДА за општинскиот совет во општина Центар, информираат регионалните медиуми. Откако завршила со телефонски разговор, таа...

Жена почина во пожар во нејзиниот дом во Крива Паланка

Во претпладневните часови на 13 јули во полициската станица во Крива Паланка било пријавено дека на улицата „8 Октомври“ настанал пожар во куќа сопственост...

Почина жена во Виница откако паркиран камион се придвижил и ја...

Во попладневните часови на 4 јуни кај стариот градски „Зелен пазар“ во Виница, претходно паркирано товарно возило „застава“ без регистарски ознаки се придвижило и...