Ознака: порше

„Порше“ гради фабрика во Германија за производство на батерии за електрични...

Германскиот производител на автомобили „Порше“ објави дека во соработка со производителот на специјализирани ќелии на литиум-јонски батерии „Кастмселс“, ќе гради фабрика каде што масовно...

Сребреното „порше 911“ на Марадона се продава на аукција

Автомобилот „Порше 911“ на аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона е на аукциска продажба преку интернет до 10 март, со почетна цена од 200...

„Порше“ оствари рекордна продажба на автомобили во 2019 година

За германскиот производител на автомобили со високи перформанси – „Порше“, 2019 беше рекордна година во однос на глобалната продажба. „Порше“, бренд кој е во сопственост...

Поради големата побарувачка, „Порше“ го зголемува производството на „тајкан“

Испораките за „тајкан“, првото електрично возило во производство на „Порше“, ќе почнат кон крајот на оваа година Тешко е да се процени значењето на „порше...

Порше се откажува од дизел моторите во своите возила

Како прв германски производител на автомобили, Порше се откажува од производството на дизел мотори, соопштено е во Штутгарт. - За Порше, кој е познат како...

Во Германија уапсен менаџер од Порше

Германската полиција го уапси шефот на одделот за развојот на мотори во „Порше" и тој се наоѓа во притвор. Тој е приведен бидејќи постоело...

Аферата „дизелгејт“ не стивнува, рации и во „Порше“

Обвинители извршија рации на 10 локации во јужна Германија во истрагата насочена против актуелни и поранешни менаџери во автомобилската компанија „Порше", дел од групацијата...