Ознака: пластични шишиња

Велешани собраа над 150 килограми пластични шишиња во еден ден

Стотина велешани денеска собраа повеќе од 150 килограми пластични шишиња од повеќе локации во Велес. Во акцијата беа опфатени зградите околу Центарот за јавно...

Да станеме еколошки посвесни

Купиштата ѓубре зад трговскиот центар „Рамстор“ воопшто не треба да бидат дел од мозаикот на една метропола. Покрај прекрасниот трговски центар, низ кој секојдневно...