Ознака: оперска претстава

Оперската претстава „Евгениј Онегин“ в петок во НОБ

Оперската претстава „Евгениј Онегин“ ќе биде изведена в петок, 24 јануари, во Националната опера и балет, со почеток во 20 часот. Операта „Евгениј Онегин“ е...