Ознака: оклопно возило

Група вооружени лица со оклопно возило упаднале во манастирот во Бањска,...

Одредени косовски медиуми напаѓачите кои синоќа пукаа во косовската полиција ги поврзаа со манастирот Бањска, каде во моментов се блокирани 50 верници од Нови...

Воен полицаец загина при излез од оклопно возило во Хрватска

Воен полицаец загина во Хрватска, поточно во близина на населбата Драганиќ, а несреќата се случила кога камион налетал на него, откако тој набрзина излегол...