Ознака: одиме

Каде бевме, каде сме и каде ќе одиме ние Македонците?!

Две илјади дваесет и четврта година - сто години од Мајскиот манифест Загатката, сфингата или енигмата формулирана во прашањето од насловот на оваа колумна измачувала,...

Зошто подобро размислуваме додека одиме

Научна анализа Мултитаскингот, односно извршувањето повеќе задачи во исто време е природна состојба на здравиот мозок, заклучија научниците од Универзитетот во Рочестер во Њујорк, чија...

Димитриевски: Одиме на победа

Среќен сум што се враќам во Палермо, таму поминав четири убави години, имам многу пријатели и драго ми е што ми се укажа шанса...

Одиме на роденден

Драги деца, во „Колибри“ објавуваме делови од книгата „Бонтон за деца“ на познатиот македонски писател Наум Попески, кој исто така неколку години бил и...

Одиме на прошетка

Драги деца, во „Колибри“ објавуваме делови од книгата „Бонтон за деца“ на познатиот македонски писател Наум Попески, кој исто така неколку години бил и...

Лазаров: Зависиме од себеси и на секој меч ќе одиме на...

Репрезентациите на Словенија, Данска и на Црна Гора ќе ѝ бидат противници на Македонија во групата А на Европското првенство, кое во јануари идната...