Ознака: нуркачки клуб „Акватек“

Дедо Мраз го чистеше Охридското Езеро

Нуркачите од нуркачкиот клуб „Акватек“, на креативен начин викендов спроведоа подводна еко-акција во Охридското Езеро. Членовите на нуркачкиот центар облечени како Дедо Мраз, со празнична...