Ознака: Ново Село

Македонските автори за деца Киро Донев и Трајче Кацаров во Ново...

Во ООУ „Мануш Турновски“ во Ново Село, минатата среда успешно беше организирано книжевно дружење со македонските автори за деца Киро Донев и Трајче Кацаров....

Се бара притвор за скопјанецот кој со нож уби момче во...

Скопското обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за убиство. - Осомничениот 30-годишник, по претходна вербална расправија, на 29 јуни со умисла...

Уапсен скопјанец кој со нож уби 27-годишно момче

Полицијата вчеравечер уапсила 30-годишен жител на скопското село Мирковци, кој се сомничи дека во Ново Село со нож ранил 27-годишен скопјанец кој подоцна им...

Дивата депонија во Ново Село повторно се наполни со отпад

По застојот поради пандемијата од коронавирусот, Град Скопје во соработка со Oпштина Ѓорче Петров повторно почнаа со расчистување на дивата депонија во Ново Село. -...

Осветлување на влезот кај Ново Село

Општина Штип започна со осветлување на еден од влезовите во градот, односно влезот од Радовиш и Струмица кон Штип, кај Ново Село. Според веќе...

Се чисти дива депонија во селото Колешино

Ново Село Општина Ново Село започна со чистење голема дива депонија во населеното место Колешино. Ова се само дел од низата активности што ги презема...

Управниот суд пресече – нема прегласување во Ново Село

Управниот суд ја одби како неоснована тужбата поднесена од ВМРО – ДПМНЕ за изборите за градоначалник на Ново Село. Тие на својата веб-страница соопштија...

ДИК го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето во Ново Село

Државната изборна комисија (ДИК) го отфрли приговорот на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето на предвремените локални избори за градоначалник на Ново Село, по пребројување на гласачките...

Се гласа за градоначалник на Охрид и Ново Село

Заедно со вториот круг на претседателските избори денеска се одржува и втор круг од предвремени локални избори за градоначалници на Охрид и на Ново...

Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список на Државната...