Ознака: нелегални преминувања

Во ладилник кај Миравци пронајдени над 100 мигранти, приведен е жител...

Синоќа на автопатот Гевгелија – Демир Капија, кај клучката Миравци, при преглед во товарното возило „сканија“ и ладилник со скопски регистарски ознаки, кое го...

ЕУ предупреди дека нема да толерира нелегални преминувања на границите

Министрите за внатрешни работи на Европската Унија на вонредниот состанок во Брисел изразија солидарност со Грција, Бугарија, Кипар и со останатите членки кои вложуваат...